دندان مصنوعی که از عفونت دهان جلوگیری می‌کند

taj
aparatgooglefacebooktwiteryou
۱۳۹۷/۲/۸ شنبه
(0)
(0)

دندان مصنوعی که از عفونت دهان جلوگیری می‌کند

 دندان مصنوعی که از عفونت دهان جلوگیری می‌کند

حدود دو سوم جمعیت آمریکا اکنون از دندان مصنوعی استفاده می‌کنند. این افراد به طور مداوم از عفونت‌‌‌‌های دهانی رنج می‌برند که علائمی مانند قرمزی و تورم دارد.

در همین راستا محققان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه بوفالون راه حل نوینی ارائه کرده اند که می‌توان آن را در طیف وسیعی از پروتزها و دستگاه‌‌‌‌های کلینیکی به کار برد.

آنها با استفاده از پرینت سه بعدی نوعی دندان مصنوعی مخصوص ساخته اند که حاوی کپسول‌‌‌‌های میکروسکوپی است و می‌تواند داروی ضدقارچ را به طور کنترل شده با خود حمل کنند.

این داروها دارای لایه ای متخلخل هستند که از آن طریق در بدن مصرف کننده پخش می‌شوند. در این روش برخلاف درمان‌‌‌‌های فعلی عفونت زدایی، می‌توان هنگامیکه دندان مصنوعی در دهان قرار دارد، آن را به کار برد.

پروین آرنای یکی از محققان حاضر در این پروژه می‌گوید: این پروژه به طور هدفمند از ماده تولید پروتز برای تهیه پرینت سه بعدی استفاده می‌کند.

به طور معمول از متیل متاکرایلیت برای تولید پروتز‌‌‌‌های مختلف از جمله دندان مصنوعی و مفصل ها استفاده می‌شود. این ماده در آزمایشگاه طی فرایندی پرهزینه فرآوری می‌شود. اما روش جدید این فرایندها را حذف می‌کند. علاوه برآن می‌توان این پروتز را در کلینیک و با سرعت بیشتر و هزینه کمتر ساخت.

محققان معتقدند این روش برای ساخت دندان مصنوعی هوشمند برای سالمندان و افراد معلولی که نمی‌توانند به راحتی آن را تمیز کننند، بسیار مناسب است.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
menusearch
namaye3.ir