menusearch
namaye3.ir

اختتامیه اولین نمایشگاه بین المللی چاپ سه بعدی در ایران

۱۳۹۶/۲/۱۳ چهارشنبه
(0)
(0)
اختتامیه اولین نمایشگاه بین المللی چاپ سه بعدی در ایران
اختتامیه  اولین نمایشگاه بین المللی چاپ سه بعدی در ایران

ستاد توسعه فناوری های مواد و ساخت پیشرفته ی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران، نمایشگاه صنعت چاپ سه بعدی و مسابقه ی انتخاب بهترین چاپگرهای سه بعدی ایران را با هدف گردهم آوری فعالین و ارزش آفرینان این صنعت با مخاطبین بالقوه و بالفعل آن و هم چنین مسئولان و سرمایه گذاران در اردیبهشت ماه سال 1396 برگزار می کند. این گردهمایی بزرگ علمی-صنعتی، در سه بخش اصلی برگزار می گردد.

  • مسابقه ی انتخاب بهترین چاپگرهای سه بعدی ایران، ویژگی های فنی چاپگرهای سه بعدی ساخت ایران را به چالش می کشد، و برآیند این رقابت پایگاه داده ای خواهد شد که راهنمای مخاطبین این صنعت خواهد بود.

  • نمایشگاه دستاوردهای صنعت چاپ سه بعدی و تکنولوژی های ساخت افزودنی، دستاورد های علمی و تکنولوژیکی ایران در این صنعت را به نمایش خواهد گذاشت و بستری است برای ارتباط بیش از پیش جامعه با صنعت چاپ سه بعدی و گسترش نفوذ این صنعت در سایر صنایع ایران.

  • سخنرانی ها نگاهی به وضعیت کنونی، فرصت ها و خلاها و همچنین آینده ی صنعت چاپ سه بعدی ایران خواهند داشت.


رقابت ها cometitions

در سال های اخیر پیشرفت های زیادی در زمینه ی ساخت چاپگرهای سه بعدی در ایران صورت گرفته. امروز در بعضی از تکنولوژی های ساخت افزودنی دستگاه های تولید شده ایرانی می توانند با نمونه های برتر خارجی رقابت کنند. در راستای به نمایش در آوردن پیشرفت ها و دست آوردهای فعالان این صنعت به جامعه و تشویق فعالان این رشته می خواهیم مسابقه ی بهترین چاپگرهای سه بعدی ایران را به عنوان یکی از بخش های 3DSHOW  برگزار کنیم.

ما تکنولوژی های ساخت افزودنی را در یک دسته بندی اولیه به چاپگرهای فیلامنتی، رزینی و پودری تقسیم کردیم. رقابت های سالانه 3DSHOW  برای انتخاب بهترین چاپگرهای ایرانی سال نیز با همین دسته بندی انجام می شود. پس از مرحله اول ثبت نام مشخص شد که امسال امکان برگزاری مسابقه در بخش چاپگرهای پودری ایرانی وجود ندارد. دلیل این مسئله به حد نصاب نرسیدن دستگاه های پودری ایرانی در تکنولوژی های SLS، SLM و بایندرجت بود. بنابراین امسال رقابت های انتخاب بهترین چاپگر ایرانی سال در دو بخش FDM  و DLP/SLA  ادامه پیدا می کند.

روند اجرایی مسابقه به این شکل است که تیم ها و یا شرکت های ایرانی تولید کننده چاپگرهای سه بعدی می بایستی دستگاه خود را در محل مسابقه (سالن اجلاس سران) مستقر کنند و طی روزهای رویداد به رقابت بپردازند. برگزیدگان مسابقه در روز پایانی (13 اردیبهشت) مشخص شده و تقدیر می شوند.

هیات علمی رویداد شاخص های دقیقی برای انتخاب بهترین های سخت افزاری چاپ سه بعدی تعریف کرده است. این شاخص ها مطابق با آخرین دستاوردهای تحقیقاتی چاپ سه بعدی در زمینه ارزیابی دستگاه ها تدوین شده است.

نمایشگاه Exhibition

نمایشگاه 3DShow به دنبال همگانی کردن استفاده از تکنولوژی های ساخت افزودنی و وارد کردن این تکنولوژی ها به زندگی روزمره مردم ایران است. ما در 3DShow در قالب بخش های سخنرانی، مسابقه و غرفه های نمایشگاهی سعی در معرفی بهتر دانش ساخت افزودنی و فرصت های آن به جامعه ایران داریم و می خواهیم با نشان دادن دست آوردهای فعالان این حوزه در سطح کشور زمینه ی هم افزایی و همفکری در این رشته را فراهم کنیم.

3DShow یک نمایشگاه عمومی است که می خواهد علاقمندان صنعت چاپ افزودنی، فعالان اقتصادی و علمی این زمینه و سرمایه گذاران را در یک مکان جمع کند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به سایت 3dshow.irمراجعه نمایید.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر