menusearch
namaye3.ir

پرینت سه بعدی ارگان های بدن با بیوپرینتر

۱۳۹۷/۱۱/۶ شنبه
(0)
(0)
پرینت سه بعدی ارگان های بدن با بیوپرینتر
پرینت سه بعدی ارگان های بدن با بیوپرینتر

شرکت Techshot و ناسا برای توسعه یک بیو پرینتر با هم همکاری می کنند که این بیوپرینتر ارگان های حیاتی بدن را در ایستگاه فضایی بین المللی چاپ

خواهد کرد.

شرکت Techshot و ناسا برای ساخت یک بیوپرینتر با هم همکاری می کنند که وظیفه پرینت سه بعدی ارگان های حیاتی بدن را در فضایی بدون محدودیت جاذبه زمین در ایستگاه فضایی بین المللی دارد.در حال حاضر 115000 نفر در ایالات متحده در انتظار برای پیوند اعضاء می باشند که برای کاهش این تعداد دانشمندان بر روی پرینتر سه بعدی که ارگان های بدن را پرینت کند.کار می کنند.

با این حال وقتی یکی از ارگان های بدن را پرینت سه بعدی می کنیم وزن ساختارهای پیچیده داخلی ممکن است باعث فروپاشی آن عضو شود.بنابراین بعضی از دانشمندان از سیستم های داربستی برای حل این مشکل استفاده می کنند اما برخی دیگر به یک محیط بدون جاذبه به عنوان راه حل این مشکل فکر می کنند.

ناسا و Techshot بیوپرینتری به نام Biofabrication ساخته اند که این وسیله کوچک از سلول های بنیادی بیمار برای پرینت سه بعدی قلب بیمار استفاده می کنند.این دستگاه در ماه می برای آزمایش به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده خواهد شد.

Rich Boling یکی از محققان ناسا در این زمینه می گوید: هدف نهایی ما نجات جان روزانه 20 نفری است که در انتظار پیوند عضو فوت می کنند.

برای رسیدن به این هدف بیوپرینتر را بر روی ISS آزمایش خواهند کردد.این آزمایش ها حدود یک سال طول می کشد تا اطمینان حاصل شود که به درستی کار می کند.

در نهایت Rich Boling امیدوار است بیو پرینتر بهینه سازی شود و سپس به فضا فرستاده شود  و شروع به پرینت های پیچیده تری با تمرکز بر روی بافت قلب کنند.

 

منبع : All3DP

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
aparatgooglefacebooktwiteryou